Aktualizováno: 29.7.2019

Test Audi e-tron

  • Sexy faktor: 5
  • Rodinný faktor: 3
  • Byznys faktor: 5
  • Fun faktor: 3
  • Offroad faktor: 1
  • Ženský faktor: 3
Testované motory: 55 quattro

 
Audi e-tron je prvním SUV na baterky německé automobilky. Je to především průkopník, jenž předvádí zajímavé moderní technologie, ale trápí ho i určité porodní bolesti. I tak ale stojí za pozornost.

Dlouhou dobu neměla kalifornská Tesla konkurenci, teď se začíná zvedat odpor evropských značek. Po crossoveru Jaguar I-Pace přijíždí další počin v podobě Audi e-tron, kterou jsme testovali v létě 2019 na českých silnicích. Dalším modelem je pak ještě její konkurent Mercedes-Benz EQC. Nic jiného na trhu nenajdete.

Elektromobil je stále okrajovou záležitostí trhu s auty i s příchodem e-tronu se nic nezmění. Nejen kvůli astronomické základní ceně a dalším částkám za příplatky, ale i dojezdu, který nás během testu příliš nenadchl. Dočtete se o tom v dalších kapitolách.

Pro koho je? Jedině pro technologické nadšence, bohaté rodiny s garáží a přístupem k nabíjení nejen doma, ale i v práci a v okolí tras, po kterých budou cestovat. Audi jsme testovali ale i s jedním zajímavým prvkem – virtuálními zpětnými zrcátky.

Design

Audi e-tron - pohled ¾ zepředu dopravaAudi e-tron - pohled bok dopravaAudi e-tron - pohled záď čistáAudi e-tron - pohled ¾ zezadu dolevaAudi e-tron - pohled příď čistá

 

Design je jedním slovem povedený. Auto působí jako SUV a zároveň je na první pohled patrné, že jde o elektromobil. Během týdenního testu se za námi otáčeli zvědaví kolemjdoucí snad na každém kroku.
Test Audi e-tronPříď zdobí maska chladiče, která je z velké části zaslepená. Elektromotor nepotřebuje tolik chladit jako běžná spalovací jednotka.
Test Audi e-tronFull-LED světlomety jsou součástí výbavy, snad aby ukázaly pokrok.
Test Audi e-tronVšimněte si drobného detailu na nárazníku – nápis e-tron.
Test Audi e-tronPokud se dotknete této plochy na boku vozu, odhalí se vám dobíjecí konektor. Za příplatek má e-tron dva. Na každé straně jeden.
Test Audi e-tronLED hledejte samozřejmě i na brzdových světlech.
Test Audi e-tronZáď protíná linka z LED, tak jak ji známe z nejnovějších SUV Audi. Třeba z modelu Q8.
Test Audi e-tronVelmi nápadné jsou také disky, které zlepšují aerodynamiku vozu. Ty se opravdu povedly.
Test Audi e-tronA kabina? Sklo a co nejvíc dotykových ploch. Podobně, jako s tím začala Audi A8 a tento design známe třeba i z A6,A7, Q7 po faceliftu nebo Q8.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus