Aktualizováno: 27.10.2019

Test Audi A7 Sportback

 

 
Nová generace luxusní Audi A7 opět láká všechny vrcholné manažery, kteří také myslí na rodinu. Velká a reprezentativní, praktická zároveň – a navíc s hybridním systémem, který schopně snižuje spotřebu jinak výkonného naftového šestiválce. Tohle je jednoduše řečeno špičkové auto.

Náskok díky technice. To je dlouholetý slogan automobilky Audi, která se jeho smysl snaží očividně naplňovat hlavně u svých top modelů. Audi A7 přišla před lety jako reakce na úspěch sedanu-kupé Mercedes-Benz CLS, který tuto podivnou kategorii založil. Na rozdíl od něj ale využila své velikosti a přidala ke slušivému vzhledu velký kufr s výklopnou zádí typu liftback. Na podobně praktické řešení teď například láká i konkurenční BMW 5 GT.

Audi A7 je tu pro ty, kterým se líbí jezdit špičkovým modelem ve stylu Audi A8, ale zároveň mají rodinu, nebo jsou alespoň vyznavači aktivního životního stylu. Dovnitř dají klidně horské kolo nebo surfové prkno. Sportovní střih vozu ale láká i za volant nadšené řidiče. Reprezentace vysokého statusu majitele je pak samozřejmostí.

Audi A7 jsem testovali nejprve v září 2018 s prvním motorem, se kterým se prodávala, tedy s přeplňovaným vznětový šestiválce 50 TDI. V říjnu 2019 se nám do ruky dostala nadupaná verze Audi S7, která je vybavena motorem 55 TDI.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus
  • BMW 6 Gran Turismo