Aktualizováno: 7.10.2019

Test Audi A6 Avant

 

 
Už pátá generace Audi A6 přijíždí v praktickém vydání Avant. Oproti svému předchůdci se prostorově změnila jen minimálně. Zato dostala do vínku nové motory využívající mild-hybridní systém. Jak se jí bude dařit ve vyšší střední třídě? Odpovědi najdete v testu.

Audi A6 patří do triumvirátu luxusních německých značek, spolu s Mercedesem-Benz třídy E a BMW řady 5. K tomu se ještě přidává velké Volvo V90, i když německým značkám nemůže konkurovat motory, které jsou jen čtyřválcové. Všechna čtyři auta jsou zaměřena hlavně na výše postavené manažery, kteří využijí větší kufr třeba o víkendu, kdy vyjedou na výlet s rodinou. Nejčastěji je potkáme ve firemním vozovém parku.

V kategorii vyšší střední třídy se sice tradičně značky drží nudných barevných provedení a osvědčeného designu, zato se „vyřádí“ na technologické výbavě. To je patrné i u Audi A6, která parádně naplňuje slogan automobilky „náskok díky technice“. Luxusní kabina je vyloženě německy pojatá a velmi moderní.

Jako první jsme v říjnu 2018 testovali naftový motor 50 TDI, který je vybaven mild-hybridním systémem s 48 voltovým elektrickým okruhem.
V říjnu 2019 jsme přidali test top verze Audi S6 Avant, která má ještě více síly. U ní se nám ale nelíbily falešné prvky designu. To se dočtete v další kapitole.

"špatný text".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus