Aktualizováno: 31.12.2015

Skvěle odtulená kabina lelektromobilu. I letos se šotkovi dařilo

Ondřej Běhal
šéfredaktor, novinář se sedmnáctiletou praxí, více než sedm let dělal šéfredaktora časopisu Svět motorů

Jsem víc novinář než automobilový fanatik.


Překlep patří k životu automobilového novináře stejně neodmyslitelně jako volant nebo plynový pedál. Také letos se podělím o ty nejzajímavější kousky.

Slavný psychoanalytik Sigmund Freud se ve své knize Psychopatologie všedního dne domnívá, že chybné úkony při práci s jazykem, a mezi nimi zmiňuje i přepsání, patří mezi projevy potlačených a vytěsněných myšlenek. V tom případě se můj rok 2015 zřejmě nesl ve znamení potlačování obav ze stáří.

Největší počet zaznamenaných překlepů má sexuální podtext, samozřejmě úměrný zvyšujícímu se věku redaktora. Takový "kock-down", to je už hodně blízko spojení cock-down. Že by obavy z budoucích selhání? Ono ani původně zamýšlený kick-down, tedy podřazení automatické převodovky o několik stupňů níž, už nebude v řidičském repertoáru tak často jako zamlada.

Vždyť i ty objemy motorů už nejsou, co bývaly, takže není divu, že místo nich používám výraz "obejm".

Spíše než na nějaké pubertální řádění to vidím na skvěle "odtulenou" kabinu s drahou "polocvičkou". Zkrátka typický podpantoflák středního věku, se kterým drahá polovička řádně cvičí.

"Miminální šířku" jsem v autě měřil zřejmě v předtuše příchodu vnoučat.

Budoucnost vidím v "lelektromobilech". Zvlášť pokud budou jezdit samy, tak nezbude řidiči nic jiného než chytat lelky.

Častěji než dříve se mě zmocňuje lítost, vlhnou mi oči. Není pak divu, že se do testu vloudí "vlhovky", trochu zvlhlé mlhovky. Raději si je přikryji "plynýma rukama", abyste je neviděli. I když nevím, jestli jsem udělal správně. Bůhví, co před chvílí zkoušely zadržet.

S přibývajícím věkem přicházejí obavy z nemocí. Jedna "fotogaleprie", a pak už bude na potomky "práce s plynovým penálem".

"Taklže", nezbývá než doufat, že psychoanalýza trochu lže. Nebo že se dají všechny ty překlepy vyložit úplně jinak.

Přeji optimistický vjezd do nového roku 2016

blog comments powered by Disqus